Zyrtare: Trajneri i njohur spanjoll në krye të Belgjikës

222

Përfaqësuesja e Belgjikës ka njoftuar se ka zgjedhur Roberto Martinez si trajner të tyre.

Martinez erdhi si zëvendësues i Marc Wilmots, i cili dëshpëroi në Euro 2016.

Spanjolli në të kaluarën ishte trajner i Swansea City, Wigan Athletic dhe Evertonit.