ZYRTARE: Largohet Galliani, Milan ka një drejtor të ri (FOTO)

371

Adriano Galliani është larguar nga posti i drejtorit të lartë në Milan, duke u zëvendësuar nga Marco Fassone.

Milan së bashku me pronarët e rinj, ka bërë ndryshime edhe në pozitat e larta në klub.

Adriano Galliani është larguar nga posti i drejtorit të lartë në Milan, duke u zëvendësuar nga Marco Fassone, ka konfirmuar Sino-Europe, përcjell “Lajmi.net”.

“Fassone do të jetë menaxher i përgjithshëm dhe administrator i deleguar i Milanit.

Ai ka një përvojë mjaft të mirë pasi ka punuar për Juventusin, Napolin dhe Interin”, thuhet në njoftimin e Sino-Europe.