Zyrtare: Ky është përforcimi më befasues i Liverpoolit (Foto)

273

Jurgen Klopp, menaxheri i Liverpoolit, ka befasuar të gjithë me transferimin e portierit veteran, Alex Manninger

Ish portieri i Juventsit dhe së fundi i klubit gjerman Augsburg ka nënshkruar kontratë afat shkurtër me Reds.

“Sinqerisht, kjo ishte një surprizë. Pas këtyre viteve në Itali dhe në katër viteve të fundit në Gjermani, unë nuk kisha hequr nga futbolli dorë duke pritur një telefonat”, rregën Manninger.

“Kur Liverpool më telefonoi kjo ishte një kënaqësi e madhe për mua, sepse ajo i më jep mua atë që unë isha duke kërkuar”, ka theksuar ai.

Manninger gjatë karrierës ka bartur fanellën e shumë skuadrave si: Bologna, Siena, Torino, Arsenal, Red Bull Salzburg dhe Espanyolit.