Zyrtare: Fernando Llorente bëhet me skuadër të re (Foto)

242
Fernando Llorente do të vazhdojë karrierën në futbollin anglez.

Sulmuesi shtatgjatë është transferuar në Premierligë, te skuadra e Swanseas.

Lajmi bëhet i ditur në faqen zyrtare të Swansea, përcjellë Lajmi.net.

Llorente edicionin  e fundit ka veshur fanellën e Sevillës, ndërsa në karrierën e tij ka qenë pjesë e Juventusit dhe Athletico Bilbaos.