Zyrtare: David Moyes e bën transferimin e parë te Sunderland (Foto)

436
Ka nisur epoka e David Moyes te Sunderlandi.

Trajneri anglez ka kryer transferimin e parë te skuadra e tij e re, duke e sjellë mbrojtësin e Chelsea, Papy Djilobodbij.

Lajmi bëhet i ditur në faqen zyrtare të Sunderlandit, përcjellë Lajmi.net.

Djilobodbij nuk pati bindur te Chelsea, dhe ishte dhënë huazim në Gjermani te Werder Bremen.

Pas transferimit të Djilobodbij, tani David Moyes synon transferimin e Adnan Januzajt, interesimin për të cilin edhe e ka pranuar.