Zvicër – Turqi, formacionet zyrtare

153

Nga ora 18:00 zhvillohen ndeshjet e xhiros së fundit të grupit A të Kampionatit Europian.

Në Stadiumin Olimpic të Bakut zhvillohet ndeshja në mes të Zvicrës dhe Turqisë.

Turqia ka gjasa minimale për kualifikim derisa Zvicra me një fitore mund të gjendet në fazën tjetër të turneut.

Këto janë formacionet zyrtare:

Zvicër: Sommer; Nico Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez; Widmer, Granit Xhaka, Freuler, Zuber; Shaqiri; Embolo, Seferovic.

Turqi: Çakir; Çelik, Demiral, Soyunçu, Muldur; Ayhan, Tufan; Ünder, Kahveci, Calhanoglu; Burak Yilmaz.