Zvicër – Turqi, formacionet e mundshme

142

Zvicra përballet sot me Turqinë nga ora 18:00.

Kombëtarja e Zvicrës dhe ajo e Turqisë do të përballen sot nga ora 18:00.

Pas dy raundeve të para Zvicra është e treta në Grupin A me një pikë, ndërsa Turqia është e fundit pa asnjë pikë.

Të dyja Kombëtaret kanë nevojë për fitore, në mënyrë që të mbesin në garë për kualifikim në fazën tjetër.

Pritet një ndeshje e luftuar deri në fund, duke marrë parasysh rendësin e këtij takimi.

Formacioni i mundshëm i Zvicrës:

Sommer; Elvedi, Schar, Akanji; Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez; Shaqiri; Embolo, Gavranovic

Formacioni i mundshëm i Turqisë:

Cakir; Celik, Demiral, Soyuncu, Muldur; Ayhan, Tufan, Calhanoglu, Under, Yazici; Yilmaz.