Zidane, statistika më të mira se Mourinho e Ancelotti (Foto)

157

Trajneri Zinedine Zidane, regjistron statistika më të mira se katër trajnerët paraprak të Real Madridit, në veçanti Jose Mourinho e Carlo Ancelotti.

Fitorja ndaj Barcelonës, ishte e 12’ta për Zidanen në gjithsej 15 ndeshje, derisa ka dy barazime e një humbje duke grumbulluar kështu 38 pikë.

Pas 15 ndeshjeve, Ancelotti gjithashtu kishte 12 fitore, por kishte pësuar 2 humbje dhe një barazim, ku kishte grumbulluar 37 pikë.

Pas Zidane e Ancelottit, qëndron Mourinho, i cili në 15 ndeshjet e para kishte gjithashtu 37 pikë, me 11 fitore dhe katër barazime, duke mos pësuar asnjë humbje.

zizu_1459707101-1208272

Pellegrini është ai që qëndron më keq në këtë rast, ai kishte grumbulluar 32 pikë derisa Benitez 34’tër.

Këto janë statistikat e pesë trajnerëve me pikë, gola dhe gjithçka tjetër.