Zidane në përkrahje të Benzemas

179

Pas problemeve të shumta në çështjen “Valbuena” si edhe aludimeve se Benzema ka gisht në lidhje me shitje droge dhe pastrim parash, drejtuesit e Federatës kanë vendosur që sulmuesi francez të rrijë sa më larg kombëtares.

“Falënderoj të gjithë fansat që më mbështesin, por duket se vendimi është i prerë. Për mua nuk do të ketë aventurë në Euro 2016”, shkruan Benzema në Twitter.

Në konferencën e sotme për shtyp trajneri i Real Madridit i ka kushtuar vëmendje edhe çështjes së Benzemas duke mbështetur sulmuesin e Realit.

“Nuk dua të fus hundët në problemet e Benzemas dhe Federatës franceze, por dua të them se sulmuesi dëshironte të luante në Euro 2016, por duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë”.

“Për mendimin tim, Benzema nuk duhet të humbasë besimin dhe duhet të vijojë me paraqitjen fantastike. Nëse largimi i tij është i drejtë? Nuk jam unë që marr vendimet”, ka thënë Zidane.