Zidane: Kështu nuk shkojmë askund

163

Real Madrid merr fitoren e rradhës, mirëpo Zinedine Zidane, trajner i kësaj skuadre nuk është aspak i kënaqu me këtë triumf. Francezi u tregua shumë kritik me skuadrën e tij, që pavarësisht fitores, ka shfaqur një ndeshje tejet të dobët, transmeton Gazeta Sheshi.

“Jam i kënaqur me rezultatin, por aspak me lojën. Nëse dëshirojmë të arrijmë duhet të ndryshojmë lojën, kështu nuk shkojmë askund. Dua që pas kësaj ndeshje skuadra të reagoj”, është shprehur Zizu.

Tekniku madrilien gjithashtu ka lavdëruar edhe lojën e rivalit, mirëpo në futboll luhet 90 minuta dhe se ndeshja mund të fitohet edhe nga ndërprerjet.T

/Gazeta Sheshi/