Zidane barazon Guardiolan dhe Mourinhon, ja për çka bëhet fjalë

145

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane po shkëlqen dhe po kalon momente të mira, me ç’rast ka barazuar edhe rekordin e Pep Guardiolas dhe Jose Mourinhos.

Zidane në 17 ndeshjet e tij të para në La Liga ka qenë shumë i suksesshëm në, ashtu sikurse edhe Guardiola dhe Mourinho.

Francezi në 17 ndeshjet e para ka arritur të marr 14 fitore, në 2 ka barazuar dhe ka pësuar vetëm një humbje, në derbi nga Atletico Madrid.

Statistika të njëjta kanë edhe Guardiola de Mourinho, të cilët po ashtu në 17 ndeshjet e para kishin 14 fitore, dy barazime dhe një humbe