Zbulohen skemat dhe formacionet, ja si do të luajë Chelsea nën drejtimin e Contes (Foto)

189

Media italiane kanë publikuar formacionet e mundshme të Antonio Contes te Chelsea.

Ish-trajneri i Juventusit u zyrtarizua dje si trajneri i ri i kampionëve të Anglisë, dhe mediat në Italia kanë spekuluar rreth formacioneve dhe taktikave që italiani mund t’i përdorë sezonin e ardhshëm.

Sipas gazetave në Itali, Chelsea pritet të luajë me formacionet 3-4-3, 4-2-4 apo 3-5-2.

Shikoni disa nga ekipet e ‘ëndrrave’ të Contes më poshtë.

CfQYVoZVAAAp714