“Zbulohen” finalistët dhe fituesi i Championsit (Foto)

172

Sipas parashikimit së ESPN, Real Madridi është favoriti kryesor për të arritur në finale të Championsit, derisa Bayerni nëse e arrin një gjë të tillë, është favoriti kryesor për ta fituar krejtësisht Ligën e Kampionëve.

Sipas ESPN, Reali ka 67% gjasa që të arrijë në finale, duke lënë prapa Bayernin me 64%, Atleticon me 37% dhe Manchester City me 32%.

Derisa ESPN tregon se Bayerni shihet si favoriti kryesor për ta fituar titullin, i ndjekur nga Reali, Atletico e Manchester City.