Ylli i Dortmundit vjen me një palë këpucë fantastike

150

Këpucët tashmë janë bërë modë për secilin futbollist. Tashmë kompanitë e njohura siç janë Nike dhe Adidas po prodhojnë edicione speciale të dedikuara vetëm për disa futbollistë. Të tilla kompania amerikane Nike i ka bërë për sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick  Aubameyang, transmeton Gazeta Sheshi.

Në duelin e fundit të fundjavës përballë Schalkes, sulmuesi nga Gaboni ishte paraqitur një palë këpucë mjaft interesante. Ai nuk realizoi asnjë gol në këtë përballje, mirëpo ka qenë njëri ndër protagonistët kryesor të skuadrës.

2991892 2991902