Xhevdet Shabani shënon dy gola për Prishtinën në miqësoren ndaj Shkëndijes

2008

Prishtina po zhvillon miqësoren ndaj Shkendijes në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet që i presin në Evropë.

Kur po luhet minuta 75’të e takimit, Prishtina është në avantazh ndaj Shkëndijes, me dy golat e të sapoardhurit tek klubi i Prishtinës, Xhevdet Shabanit.

Skuadra kampione e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë së Veriut do të marrin pjesë në ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

Miqësorja mes tyre po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë