Xhaka ndëshkohet me të kuq, kap për fyti kundërshtarin

74

Mesfushori kosovar Granit Xhaka, është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen kundër Burnley.

Xhaka u përplas me kundërshtarin mbrojtës dhe pas rishikimit të VAR, gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq në minutën e 58-të.

Kosovari e kapi për fyti Westwoodin, andaj duke ndjekur rregulloren ky veprim cilësohet si sjellje josportive.

Për më shumë shikojeni videon: