Xhaka-Mustafi, a e dini çfarë ka ndodhur sonte? (FOTO)

441

Shqiptari Shkodran Mustafi me shumë gjasë do të transferohet te skuadra e Arsenalit.

Kështu lë të kuptohet forcimi i shoqërisë së tij me Granit Xhakën, kosovarin që u transferua te skuadra londineze në këtë afat kalimtar.

Mustafi ka pëlqyer një foto të Xhakës në Instagram, të cilën prishtinasi e ka postuar me të dashurën e tij, përcjellë lajmi.net.

Në anën tjetër, gjatë ditës ka pasur vazhdimisht informacione që mundësitë më të mëdha për ta transferuar Mustafin i ka tani Arsenali dhe jo Chelsea.

Java e ardhshme pritet të jetë vendimtare në këtë operacion.

View this post on Instagram

BEBBILLINO♥️

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on