Wolfsburg ndryshon historinë e Realit në Ligën e Kampionëve

109

Klubi gjerman Wolfsburg ka arritur të shënojë dy gola në 25 minutat e parë ndaj Real Madridit.

E ky është ekipi i parë që i shënoi dy gola Realit në 25 minutat e parë në një ndeshje eliminuese të Ligës së Kampionëve.

Golat u shënuan nga Ricardo Rodriguez dhe Maximilian Arnold.