Wolfsburg i lodhur nga futbollist i hap rrugën drejt largimit

131

Një javë para duelit të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madrid-it, skuadrës së Wolfsburg-ut i është paraqitur një problem i quajtur Nicolas Bendtner. Futbollisti danez është i padiciplinuar në senancat stërvitore si dhe tashmë një grumbull skandalesh në baret e natës, transmeton Gazeta Sheshi.

Së fundmni Bendtner kishte ardhur 45 minuta me vonesë në seancën stërvitore deri sa ishte arsyetuar kështu: “Alarmi im i telefonit nuk më ka zgjuar në kohë”.

Bendtner është suspenduar nga skuadra e parë, derisa skuadra gjermane po shqyrton mundësinë e shkëputjes së kontratës që e mbanë atë të lodhur në Volkswagen Arena deri në vitin 2017.

/Gazeta Sheshi/