Wijnaldum lojtari i ndeshjes Maqedoni e Veriut – Holandë

91

Holanda është kualfikuar tutje në Kampionatin Evropian, nga Grupi C, shkruan Gazetasheshi.com.

Tulipanët e kanë mposhtur me rezultat prej 3:0 Maqedoninë e Veriut.

Golat për holandezët i kanë realizuar Memphis Depay dhe Georgio Wijnaldum dy të tjera për t’i dhënë fund epilogut fitues të kësaj ndeshje.

Pikërisht, Wijnaldum është zgjedhur edhe lojtari i ndeshjes, ku pas ndeshjes e mori edhe çmimin e më të mirit.

/Gazeta Sheshi/