Video/ Përlotet Suarez. Ja arsyeja përse u prek ylli i Barcelonas…

132

Ylli i Barcelona-s Luis Suarez gjatë një evenimenti bamirësie për fëmijët me çrregullime të trashëguara metabolike, ka treguar anën e tij të butë. Uruguaiani shpjegon gjatë një interviste për shtyp: “Do të përpiqem me të gjithë qenien time për ta zhdukur këtë sëmundje. Jam shumë i prekur…”

Papritmas Suarez i iku zëri. Ylli i Barça-s përtypet, dhe mundohet mos t’i tregojë emocionet dhe të fshehë lotët. Pastaj pasi merr pak veten thotë: “Unë kam vetë dy fëmijë.” Gazetarët dhe publiku në sallë duartroket Suarez spontanisht pas atij momenti emocional. Të shohësh Suarez që qan është shumë herë më mirë se ta shohësh teksa kafshon kundërshtarët në fushën e lojës.

https://www.youtube.com/watch?v=eYaHaSRBY-0