Vështirë për mbretërit

149

El ArabiReal Madridi e ka mposhtur në udhëtim Granadan 1:2 me golat e Karim Benzemas dhe Luca Modricit. Golin e vetëm për vendësit e shënoi El Arabi.

Me këtë fitore, Real Madridi është i treti në tabelë me 50 pikë, një më pak se Atletico Madridi dhe katër më pak se Barcelona.