Vazhdon mallkimi për Ibrahimovicin

163

Sulmuesi, Zlatan Ibrahimovic edhe këtë edicion do të mbetet pa Ligën e Kampionëve dhe kështu vazhdon mallkimi i tij.

Ai ka luajtur në ekipet më të mira dhe ka fituar shumë tituj në së cilën skuadër, por jo edhe Ligën e Kampionëve.

Ky është viti i katërt që ai dhe skuadra e tij PSG eliminohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.