Valencia e Mustafit bombardon 10:0 Rapidin

137

E pabesueshme ajo ç’ka ka bërë Valencia, skuadra per te cilen Luan Shkodran Mustafi.

Pasi mposhti Rapidin e Vjenës me rezultatin tenistik 6:0 në Spanjë, e ka mposhtur 4:0 edhe në Austri duke u kualifikuar me rezultatin e përgjithshëm 10:0.

Në përballjen e sotme golat për Valencian u shënuan nga Rodrigo, Feghouli, Patti dhe Vezo.

Kështu Valencia kualifikohet për më tej pasi ka fituar gjithsej me 10 gola të shënuar dhe asnjë të pësuar në dy ndeshje të luajtura me Rapidin e Vjenës.