Valencia-Atletico Madrid, njihuni me përbërjet

184

Valencia pret në Mestalla Atletico Madridin, në kryendeshjen e javës së 29-të, në La Liga. Fitorja do jetë detyrim për dy skuadrat, në mënyrë që të arrijnë të realizojnë objektivat e tyre. Neville dhe Simeone, tashmë kanë gati formacionet startuese:

Valencia; Alves; Cancelo, Mustafi, Santos, Siqueira; Enzo Pérez, Javi Fuego, André Gomes; Feghouli, Alcacer dhe Chreysev.

Atletico Madrid; Oblak; Juanfran, Giménez, Lucas, Filipe; Saúl, Gabi, Kranevitter, Koke; Griezmann dhe Vietto.