UEFA “shuan” Ligën e Kampionëve, sezoni i fundit …

307

Ligës së Kampionëve, gara më e madhe evropiane për klube, mund t’i vjen fundi.

Në fakt, ky mund të jetë edicioni i fundit i saj. Fundi i vitit 2016 do të sjellë një takim mes përfaqësuesve të UEFA-së dhe krerëve të klubeve më të mëdha evropiane për të diskutuar edhe për daljen e tyre nga Liga e Kampionëve, shkruajnë mediat italiane, përcjell “Lajmi.net”.

Pronarët e klubeve më të pasura në botë duan një garë të mbyllur sikurse në NBA, ku do të luajë vetëm elita e skuadrave evropiane.