UEFA Europa League, katër super ndeshje zhvillohen sonte

113

Sonte zhvillohet faza e fundit çerekfinale në UEFA Europa League.

Katër ndeshje tejet interesante do të fillojnë nga ora 21:00 – me Romën që e pret në shtëpi Ajaxin.

Takimin i parë mes ekipit italian dhe atij holandez ishte mbyllur me rezultat 2-1 në të mirë të romakëve.

Ndeshje interesante pritet të jetë ajo mes Slavia Pragues dhe Arsenalit. Takimi i parë u mbyll me rezultat të barabartë 1 me 1.

Dy ndeshjet tjetra: Manchester United (2-0) Granada dhe Villarreal (1-0) Dinamo Zagreb.