Tuchel jep lajmin e madh për tifozët e Chelseat

166

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel ka dhënë një lajm të mirë për tifozët një ditë para finales së madhe kundër Leicester Cityt në FA Cup.

Gjatë konferencës për media, Tuchel tregoi se mesfushori, Mateo Kovacic është rikthyer në stërvitje me grupin dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen finale.

“I gjithë grupi është me ne, madje edhe Mateo Kovacic është i gatshëm. Kur ju s’e keni në mesfushë dyshen, Kante dhe Kovacic, atëherë s’keni mjaftë kualitet në lojë”, ka thënë trajneri gjerman.

Kujtojmë që nesër nga ora 18 e 15 në stadiumin ‘Wembley’ – Londër.