Tri ekipet që Messi i ka shënuar më së shumti gola

139

Lionel Messi ndaj Valencias shënoi golin e 500-të në karrierë.

Argjentinasi këtë gol e ka pritur që disa javë dhe më në fund ja arriti të prek rekordin e shumë pritur nga tifozët e Barcës.

Messi ka shënuar ndaj 90 kundërshtarëve nga 121 gjithsej me të cilët është përballur.

Ekipet që Messi i ka shënuar më së shumti janë: Atletico Madridi (25 gola në 30 ndeshje), Sevilla (25 gola në 25 ndeshje) dhe Real Madridi(21 gola 31 ndeshje).