Trepça '89 ua ndaloi udhëtimin e organizuar, por ja çfarë bënë Intelektualët

725

Kryesia e klubit të Trepçës ’89 u kishte ndalur udhëtimin në mënyrë të organizuar tifozëve Intelektualët për në stadiumin “Riza Lushta”, por tifozëria bardh e kaltër prap se prap nuk lanë skuadrën të vetmuar duke e përcjellur edhe në këtë transfertë, shkruan Gazeta Sheshi.

Kështu Intelektualët bëjnë edhe udhëtimin e dytë zyrtar për këtë sezonë, megjithëse kësaj radhe jo në mënyrë të organizuar, dhe jo për fajin e tyre.

Në fund Drita pësoime rezultat minimal 1-0 nga ‘minatorët’.
Përballja e rradhës e bardh e kaltërve do jetë në Gjilan përballë skuadrës së Llapit.

/Gazeta Sheshi/