Tottenham mposht Cityn dhe merr kreun e tabelës

59

Tottenhami ka arkëtuar tri pikë të arta në shtëpi ndaj Manchester Cityt.

Skuadra vendase fitoi me rezultat 2 – 0, shkruan lajmi.net.

Pas vetëm pesë minutave lojë Heung-Min Son zhbllokoi rezultatin, duke realizuar pas asistimit të Ndombeles.

Golin e dytë që njëkohësisht ishte i fitores për Spurs e realizoi Lo Celso pas 35 sekondave që u inkuadrua në lojë (65′).

Me këtë fitore, Tottenhami merr kreun e tabelës me 20 pikë, derisa City renditët në pozitën e 10-të me 12 pikë.