Tottenham leksion Manchester United (Video)

134

Tottenham Hotspur i ka dhënë një mësim të mirë skuadrës së Manchester United, duke e mposhtur me shifra të thella në White Hart Lane, (3-0).

Dele Alli, Toby Alderweireld dhe Erik Lamelas, ishin katalizatorë të këtij triumfi të “Gjelave nga Londra”, që japin një arsye më shumë se jo rastësisht janë në pozitën e tillë aty ku ndodhen.

Tottenhami ruan diferencën prej shtatë pikësh ndaj liderit Leicester Cityt, ndërsa Manchester Unitedi mbetet prapa në garën për një vend në Ligën e Kampionëve (katër pikë prapa Manchester Cityt).

 

https://www.youtube.com/watch?v=cjUU1fi0-iw