Super derbi na pret në fazën e eliminimit, ky është kundërshtari i Spanjës

280

Pas fitores së sotme të thellë ndaj Sllovakisë me rezultatin 0:5, Spanja ka siguruar kalimin tutje në fazën e eliminimit direkt të Euro2020.

Spanja tani do të ballafaqohet me kombëtaren e Kroacisë në fazën e eliminimit direkt

Ndeshja mes Kroacisë dhe Spanjës do të zhvillohet të hënën.