Sunderland-Arsenal, rezultat i papritur

122
Sunderlandi dhe Arsenali kanë barazuar pa gola, 0:0.
Përkundër shumë rasteve për gol, asnjëra skuadër nuk arriti që të shënojë në fund.

Sunderlandi merr kështu një pikë të rëndësishme në luftën për mbijetesë, ndërsa Arsenali e rrezikon edhe vendin që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Vlen të theksohet se portieri mysafir, Petr Cech, ka bërë një paraqitje fantastike.