Sulmuesi i Dortmundit transferohet në Real Madrid

277

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang ka arritur marrëveshje për transferim në Real Madrid, ka njoftuar e përditshmja gjermane “Express”.

Reprezentuesi i Gabonit ka kontratë me Dortmundin deri më 2010, përcjell “Lajmi.net”.

Por, ai do të largohet në fund të këtij sezoni në marrëveshje me vlerë prej rreth 100 milionë euro.

Largimi i Aubameyang do të jetë një goditje e rëndë për Dortmundin.

Mats Hummels dhe Ilkay Gundogan po ashtu pritet të largohen nga Signal Iduna Park, gjatë afatit kalimtar të verës.