Sulmet terroriste në Turqi nuk kursyen as futbollistët e Kombëtares (FOTO)

161

Sulmet terroriste që ndodhën të dielën në Turqi (13 mars), prekën edhe botën e futbollit. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se mes 37 personave që humbën jetën nga shpërthimi i bombës në Ankara, ishte edhe babai i sulmuesit të kombëtares turke, Umut Belut

d07c12a065044d083c58e4f9aa0d51ca_43_m1Autoritetet kanë identifikuar mes viktimave Kemal Belut, të vrarë nga antetati me bombë. “Kryeqyteti ynë u trondit nga sulmi terrorist mbrëmjen e djeshme, duke marrë me vete jetë të pafajshme”,-shkruan klubi i Gallatasarait në faqen zyrtare.

LAPR0126-k3RC-U1401017550995P7H-620x349@Gazzetta-Web_articoloDule folur për ngjarjen e rëndë që preku futbollistin e saj, ekipi thotë se “me dhimbje u njoftuam që babai i Umut Bulut, Kemal Bulu, ishte njëri prek të vdekurve në atentat. Klubi dhe lojtarët i shprehin ngushëllimet e tyre Umut Bulut dhe familjes së tij. Dhimbja është shumë e madhe”,-thuhet në njoftimin e klubit.

515400986-131-k3RC-U1401017550995DdH-620x349@Gazzetta-Web_articolo