Suarez zgjedh tre kundërshtaret më të vështirë. Ne mesin e tyre..

174

Luis Suarez në një intervistë për Shoqatën e futbollit uruguajan ka përzgjedhur tre kundërshtaret më të vështirë me të cilet është përballur.

Në përzgjedhjen e tij bënë pjesë edhe Kapiteni i Real Madridit Sergio Ramos, me të cilin do të përballen kokë me kokë natën e 2 prillit në derbin më të madh në botë El Classico.

Përveç Ramos, Suarez zgjedhi poashtu Thiago Silva dhe Diego Godin si mbrojtësit/kundërshtaret më të vështirë me të cilet është përballur.