Suarez dhe Cavani marrin mesazh nga vrasësi personal me pagesë i Pablo Escobarit (Foto/Video)

324

Dikur njeri i kartelit të drogës, John Jairo Velasquez, i njohur si Popeye, punëtor i Pablo Escobar, i ka dëshiruar suksese ekipit të Uruguait në kualifikimet për Botërorin 2018, që do të mbahet në Rusi, transmeton telegrafi.

Ai ka shërbyer lordit të njohur të kartelit të drogës Pablo Escobar për shumë vite.

Velasquez është gjykuar për vrasjen e kandidatit për president të Kolumbisë, Luis Carlos Galani, më 1989.me eskobarin 1Popey është akuzuar për vrasjen e 300 njerëzve dhe për urdhërimin e 3 mijë vrasjeve të tjera.

John Jairo Velasquez i ka dërguar mesazh mbështetës qendërsulmuesve të Uruguait, Luis Suarez dhe Edinson Canvani.

Jhon Jairo Velasquez, A.K.A "Popeye", visits the tomb of Colombian drug lord Pablo Escobar at the Montesacro cemetery in Medellin, Antioquia department, Colombia on December 2, 2015. Popeye, who was leader of Escobar's hit men and confessed having committed himself 300 murders and coordinated another 3,000, was released this year after serving three-fifths of his sentence. AFP PHOTO/Raul ARBOLEDA / AFP / RAUL ARBOLEDA (Photo credit should read RAUL ARBOLEDA/AFP/Getty Images)

“Pranoni dashurin time dhe respektin për ju, pasi ju jeni krenaria e popullit tuaj”

“Nga Medellin, Kolumbia, dua t’i urojë për atë që janë luftëtarë të vërtetë”.suarez 1

“Pranoni dashurin time dhe respektin për këtë gjë . Përqafime”, ka thënë ai në video.

Tani John Jairo Velasquez punon për parandalimin e të rinjve në rrugën e krimit dhe të drogës.