Skuadra me lojtarët më të dobët që kanë luajtur në Bayern (Foto)

177

Bayern Munich njihet si skuadër që gjithmonë mbledh lojtarët më të mirë në Gjermani, por ka raste që disa lojtarë kanë dështuar keq.

Bavarezët që kanë rekord tituj në Bundesligë, ndërsa dhe në Evropë shihen si gjigant kanë pasur në vitet e fundit disa lojtarë të nivelit të dobët.

Në 15 vitet e fundit në Bundelsiga, Bayern Munich ka fituar nëntë herë titullin, ndërsa vetëm në kohën e Borussia Dortmundit kur e fitojë dy herë radhazi kishte pushuar dy vite pa trofe.

Më poshtë mund t’i gjeni lojtarët më të dobët që kanë luajtur në këto vitet e fundit.

 

Michael Rensing

1

Andreas Gorlitz

2

Daniel Van Buyten 

3

Breno

4

Edson Braafheid

5

Jose Sosa

6

Andreas Ottl

7

Julio dos Santos

8

Danijel Pranjic

9

Takashi Usami

10

Nils Petersen

11