Skandal në Turqi, derbi ndërpritet pasi tifozët sulmojnë gjyqtarin (Video)

234
Ndeshja e Superligës së Turqisë në futboll mes Trabzonsporit dhe Fenerbahces është ndërprerë, pasi tifozët vendas e kanë sulmuar gjyqtarin tek vija e portës
Derisa po luhej minuta e 90, kur Fenerbahce kishte epërsinë prej 0:4 tifozët vendas hynë në fushë dhe shqelmuan gjyqtarin.

Ndeshja do të vendoset në tavolinë nga federata turke.