SKANDAL: Bodybuilderi kosovar sulmohet në vendin e punës

3297

Bodybulideri kosovar, Flamur Grabovci është sulmuar nga tre persona në ambientët e punës, shkruan Gazetasheshi.com

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Grabovci, duke shkruar se është sulmuar tre persona që ai i njeh shumë mirë.

Ai ka theksuar se është shëndoshë dhe mirë, por thotë se asesi nuk mund të pajtohet me faktin se si sulmohet një sportist në vendin e punës

Postimi i plotë:

Pas sulmit qe pata ne vendin e punes nga tre persona shum te njofshëm qe me
sulmuan per “tekat e tyre”morra shum mesazha nga ju dashamir, per te kuptur per shendetin tim.
Jam shendosh e mire,kaloj gjithqka
edhe pse me selmuan 3 persona nga 100kg,vetem me preteksin qe te me gjunjezojnë dhe te behen shembull per forcen e tyre dhe te ja kan frigen sa me shum njerez ate nuk prej meje nuk do te arrin asnjher mua me gjunjozon vetem Alluhu dhe ati i perkulem kuse ju qe sulmuar kurr pa nal e pat qe as njeher nuk mundet mem perkulur se aty jam per te siguruar Buken e gojes .
Un ju them juve publikish qe kurr hallall nuk do te j’au bej,me selmuan ne vendin e punes aty ku e siguroj ushqimin e femijeve te mi,por ate qe e deshte mas gjith atij sulmi ndaj nje sportisti,
qe e perfaqeson Vendin e vet dhe qytetin e vet qe jam ne kemb prej ores 7 te mengjesit Zoti nuk do ta qon mision tend deri ne fund.
Kamerat e jane ne vendin e ngjarjes,shpresoj qe te poblikohen sa me shpejt qe te shohin gjith njerezit qysh sulmohet nje sportist ne vendin e punes,aty ku pregaditet per te brojtur ngjyrat e vendit dhe ku sigurohet buka e familjes pa kurqfar preteksi me skenar nenqmimi dhe njollosje tinxare, mbas shpines dhe ku prehet besa .
Rasti eshte ne dore te policis dhe kam besim tek ky instucion.Do te maj shprese edhe ne Kryetarin e qytetit tim ne reagim e tij qe te jam shembull qysh duhet te mbrohet njeri ne vendin e punes
Sote mu ndepre puna kerkoj falje gjith juve klientav qe ju lash duke pritur per te filluar punen 🙌
sote mu nderpre pregadtija e garave.

Vlen të potencohet se Grabovci është Kampion i Kosovës në peshën +80 kilogram dhe gjithashtu në të kaluarën ka korrur sukses edhe në Zvicër në Swiss Class.

/GazetaSheshi/