Sia rreshton pas vetes Drake, Calvin Harris, Justin Timberlake dhe Justin Bieber [VIDEO + FOTO]

171

Ndonëse u bë vite që është pjesë e tregut muzikor amerikan, vetëm së fundmi Sia ia ka arritur të marrë vlerësimin që meriton.

Artistja australiane e cila është bërë refren i kësaj vere me hitin “Cheap Trills”, bashkëpunim me Sean Paul, është ripozicinuar edhe një herë në vend të parë në Billboard Hot 100. Në këtë mënyrë kënga gjendet në krye të klasifikimit amerikan për të tretën javë rresht, gjë që nuk kishte ndodhur më parë me singëllat e tjerë. Sikur të mos mjaftonte ky fakt, “Cheap Trills” është cilësuar edhe si kënga më e dëgjuar e momentit në radiot amerikane. Sa i përket hiteve që Sia ka lënë pas përmendim “One Dance” të Drake apo “This Is What You Came For” të Calvin Harris dhe Rihanna!

Capture