Si i shënoi Messi 500 gola (Foto)

146
Messi këtë javë arriti shifrën e 500 golave në karrierë.

Argjentinasi gjatë ndeshjes kundër Valencias, edhe pse humbi ekipi i tij, arriti shifrën e 500 golave në karrierën e tij si lojtar profesionist.

Lionel Messi po ashtu është bërë lojtari më i ri që arrin këtë shifër të golave.

Vlen të përmendet se në krahasim me Ronaldon, Messi ka një mesatare më të mirë për gola në ndeshje – 0,79%, kurse Ronaldo ka 0,68% gola për ndeshje.

/Gazeta InfoPress

TË FUNDIT
 • Shikoni se çka bën Afrim Tovërlani (Foto)

  Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, nuk pati angazhime me ekipin gjatë ditë…

 • Si i shënoi Messi 500 gola (Foto)

  Messi këtë javë arriti shifrën e 500 golave në karrierë.Argjentinasi g…

 • Liverpooli nuk e kishte dashur Agueron

  ​Rafa Benitez ka treguar se si Liverpool e kishte refuzuar Sergio Agueron.Trajneri…

 • Klopp kërkon blerjen e tre lojtarëve, mes tyre një shqiptar

  Jurgen Klopp gjatë këtij afati kalimtar të verës do të tentojë blerjen…

 • Klubi i madh spanjoll viziton Kosovën

  Klubi i njohur futbollistik Barcelona do të shkelë edhe në Kosovë. Këtë…

 • Van Gaal ka disa fjalë para ndeshjes me Crystal Palace

  Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, ka pohuar se ekipi i tij duhet të fitojë …

 • Bale kryen testimet, konstatohet shkalla e lëndimit

  Gareth Bale nuk është i lënduar dhe nuk do të mungojë gjatë.Trajneri i…

 • Zbulohet e ardhmja e Danilos

  Intensifikohen bisedimet mes Juventusit dhe Danilos. Sipas “Tuttosport”, mbrojtësi …

 • Origi nuk e dëshpëron Kloppin

  Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Divock Origi do të jetë i gatsh&eum…

 • Leicesteri nuk është befasia e vetme

  Leicesteri City është afër që ta fitojë titullin e Premierligës, duke …

 • Simeone mendon vetëm për Bilbaon

  Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, thotë se skuadra e tij është fokusuar t&…

 • Arteta ndërron skuadër, por jo edhe qytet

  Mikel Arteta mund të kalojë në Tottenham edicionin e ardhshëm.Mesfushori spanjol…

 • 53 ditë nga sfida Shqipëri-Zvicër, Graniti tregon shumë sekrete

  Më shumë emocione? E pamundshme. Ndeshja kundër Shqipërisë është …

 • Zidane nuk “guxon” të shpresojë shumë

  Zidane e di se mundësitë që Reali të fitojë La Ligan dhe Ligën e Kampi…

 • Zabaleta gati të largohet nga City

  Mbrojtësi i Manchester Cityt, Pablo Zabaleta, ka deklaruar se është duke e menduar t&…

 • Wengeri duhet të mësohet të bëjë blerje të ‘hajrit’

  Ish-mbrojtësi legjendar i Arsenalit, Ray Parlour, ka thënë se Arsene Wenger duhet t&e…

 • Trajneri i klubit anglez kërkon me ngulm Pastoren

  Antonio Conte, që po pritet të jetë trajner i Chelseas edicionin e ri, pritet gjithas…

 • Liverpooli dhe Evertoni në luftë për lojtarin

  Evertoni është duke shpresuar që të mposhtë rivalin lokal dhe njërin n…

 • Shtatë finalet e Feronikelit dhe Hajvalisë, kush favorizohet?

  Kur kanë mbetur edhe shtatë xhiro deri në përfundim të këtij edicioni …

 • Dortmundi ende vuan nga humbja me Liverpoolin

  Thomas Tuchel e ka pranuar se ende dhemb humbja nga Liverpool.Trajneri i Borussia Dortmundit, Thomas…

FOTO LAJM