Si dukej Agim Cana kur ishte i ri? (Foto)

374

Nëse ish-futbollisti i gjeneratës së artë të Prishtinës, Agim Cana do të ishte aktualisht në moshën 32-vjeçare, aq sa i ka edhe biri i tij, kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, shumë kush do t’i ngatërronte.

Gazeta Sheshi ka siguruar një foto kur Agimi ishte i ri dhe shihet qartazi se fytyra e tij ishte pothuajse e njëjtë me atë të Lorikut sot.

Agimi njihej për agresivitetin e tij në lojë dhe këtë veçori e ka trashëguar edhe Loriku, i cili luan te Nantesi në Francë.

Agim Cana është 59-vjeçar.

12439173_920643401368013_1589971086358036556_n (1)