Shtyhet derbi i zjarrtë turk

126

Njëri ndër duelet më të zjarrta në botën e futbollit ndërmjet Galatasaray-t dhe Fenerbahçes është shtyrë për një afat të pacaktuar për shkak të rrezikit të sulmeve terroriste, ka njoftuar CCN Turkie, transmeton Gazeta Sheshi.

Dueli që është dashur në zhvillohet në Stamboll, ishte paraparë njëherë që të zhvillohet pa praninë e tifozëve, derisa më vonë është marrë vendimi për shtyerjen e saj, për shkak të sigurisë.  Sulmet terroriste ditëve të fundit në Turqi kanë prekur edhe botën e futbollit.

/Gazeta Sheshi/