Shqipëria dhe Uellsi ndahen në paqe

74

Është mbyllur ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Uellsit, shkruan Gazetasheshi.com.

Kuqezinjët dhe Uellsi kanë barazuar pa gola në stadiumin “Cardiff”.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte më e mirë nga të besuarit e Rejës, pasi që në këtë pjesë ishte edhe rasti më i volitshëm por Manaj nuk u tregua i saktë ballë përballë me portierin.

Franksioni i dyti ishte me një agresivtet nga vendasit por vetëm në minutën e 73-të rrezikuan portën e Shqipërisë.

Ndërsa në këtë duel ka pasur edhe tensione e momente jo të mira kur ishte vetëm një miqësore.

Momenti i sikletshëm ka qenë me Edi Rejan i cili u rrëzua nga Manaj e ky i fundit u shtyje nga Davies i Uellsit.

Deri në fund të ndeshjes ndryshim rezultati nuk ka pasur dhe kështu kjo miqësore përfundoj në mënyrë të barabartë pa gola.

/Gazeta Sheshi/