Shpërthen ‘Lewandowski i Ballkanit’, realizon golin e parë me ekipin

2853

Klubet kosovare janë duke u përgatitur maksimalisht për sezonin e ri në Superligën e Kosovës në futobll.

Klubi Futbollisitk “Ballkani” ka zhvilluar një ndeshje kontrolluese kundër KF Rahovecit, shkruan Gazetasheshi.com

Këtë miqësore triumfoi skuadra “portokalli” e cila fitoi me rezultat të thelle, 3-0.

Në këtë sfidë ka shpërthyer transferimi i skuadrës, Albion Rrahmani, i njohur si ‘Lewandowski kosovar’ i cili ka realizuar golin e parë me Ballkanin dhe dy gola tjerë i shënoi mesfushori i njohur, Blend Baftiu.

Më poshtë e gjeni njoftimin e klubit: /Gazeta Sheshi/