Shpërthen Klopp: Largon nga skuadra njërin ndër lojtarët kryesor (FOTO)

288

Jurgen Klopp është lodhur nga sjellja katastrofale e mbrojtësit francez Mamadou Sakho. Tekniku gjerman ka vendosur të rikthej në Angli qendër mbrojtësin, duke e larguar nga qendra e stërvitjeve në SHBA ku ndodhen aktualisht The Reeds, transmeton Gazeta Sheshi.

“Kemi disa rregulla dhe duhet ti rrespektojmë. Nëse ndonjëri nga lojtarët nuk i rrespekton ato do të bartë pasojat”, theksoi Klopp.

Mbrojtësi 26 vjeçar do të humbasë sfidat miqësore ndaj Milanos, Romës dhe Barcelonës.

Klopp se cansa y manda a Sakho de vuelta a Liverpool