Cavani kundër VAR-it: Feston dhe pastaj goli yt anulohet pasi i...

Sulmuesi i Manchester United ka dalë kundër sistemit VAR. Cavani deklaroi hapur që është kundër sistemit var për arsye se e prishë emocionin e lojës...
- Advertisement -

“Snajperisti” shqiptar bombardon portën, shënon super gol nga gjuajtja e lirë

Alban Meha ka shënuar një super gol, ashtu siç ka shënuar edhe shumë të tjerë...

Muriq e tund rrjetën në derbi, VAR-i protagonist në duelin Roma – Lazio

Vedat Muriqi ka shënuar në portën e Romës, por goli i tij u anulua për...

Zhegrova në top-formë, realizon super gol ndaj Zurichut

Basel po zhvillon ndeshjen e xhiros së 35-të në Superligën e Zvicrës ndaj Zurichut. Skuadra e...

Rahoveci bindës ndaj Sharrit, Fushë Kosova gabon në Gjakovë

Kanë përfunduar dy ndeshjet hapëse të javës së 28-të në Ligën e Dytë, shkruan Gazetasheshi.com. Ndeshja...

90 minuta larg titullit të kampionit

Prishtina ndodhet një pikë larg titullit të kampionit, ku po i mungon tash e tetë...

Katër futbollistët e mbetur te Prishtina që festuan titullin e vitit 2013

Prishtina ka bërë një nga rikthimet më senzacionale në histori të Superligës së Kosovës. Kryeqytetasit ishin...

Leicester City triumfon ndaj Chelseat dhe shpallet kampion i FA Cup

Ka përfunduar finalja e FA Cup ndërmjet Chelseat dhe Leicester Cityt. Ndonëse pati raste dhe skuadrat...

“Forca” reagojnë ashpër për rënien nga Liga e Parë: Turpi qoftë mbi ju, Bajrush Kajtazi dhe Xhafer Tahiri realizuan qëllimet e tyre

Klubi futbollistik "Vushtrria" kanë rënë nga Liga e Parë dhe nga sezoni i ardhshëm do...

KFF Mitrovica kampione e Kosovës për edicionin 2020/21

KFF Mitrovica është shpallur kampione për edicionin 2020/21 në Superligën e femrave, shkruan Gazetasheshi.com. Vashat mitrovicase...

Bislimi thotë se Malisheva është shembull për skuadrat tjera dhe premton gjëra të mëdha në Superligë

Me 27 ndeshje të zhvilluara, 19 fitore, 3 barazime, dhe 5 humbje, dhe gjithsej 60...