Shorti i Ligës së Kampionëve, ndryshim i papritur

216

Gjithçka është gati për shortin e Ligës së Kampionëve.

Bayern Munchen, Ateltico Madrid, Real Madrid dhe Manchester City janë katër skuadrat gjysmëfinaliste.

Shorti do të hedhet nesër (e premte), me fillim prej orës 11:30, e jo në 12:00 siç ndodh zakonisht.

Gjysmëfinalet e para do të zhvillohen më 26 dhe 27 prill ndërsa ato të kthimit më 3 dhe 4 maj.